Autor Wątek: Telefon komórkowy, z klapką i dużymi literami koło 300zł  (Przeczytany 2719 razy)

Nikos

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
Telefon komórkowy, z klapką i dużymi literami koło 300zł
« dnia: Sierpień 13, 2007, 13:14:12 pm »
Witam,
poszukuje nowego telefonu bez wodotrysków typu aparat czy mp3.
Ma mieć klapkę i duże czytelne litery w menu, smsach czy książce (to dla osoby słabo widzącej).
Czy ktoś mógłby coś polecić?

stingerek

• Gość
Odp: Telefon komórkowy, z klapką i dużymi literami koło 300zł
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2007, 00:02:58 am »
Samsung X640 Moja mama go ma, i tez priorytetem byl duzy wyswietlacz na ktorym ebda duze litery, bez wodotryskow i ma klapke. Jest jeszcze wersja tego telefonu bez aparatu ale nie pamietam oznaczenia modelu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2007, 00:04:34 am wysłana przez stingerek »

Nikos

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2007, 07:00:07 am »
A długo ma i się nie psuje? :-P

stingerek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2007, 13:16:32 pm »
Ponad 2 lata juz. Jak narazie zero jakichs awarii, ale wiesz, w koncu to kobieta... one raczej telefonami piwa nie otwieraja :) To bardzo dobry telefon jednak zupelnie nie dla mnie :) Nienawidze tel. z klapka :D

tantal

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2007, 21:50:13 pm »
Tak przy okazji użycia telefonów przez kobiety. Często ludzie sprzedający telefon na aukcjach uważają to za niewątpliwą zaletę. Co wg mnie jest totalnym bez sensem. Czy one nim inaczej rozmawiają, inaczej naciskają klawisze, inaczej trzymają, albo inaczej upuszczają na ziemie? To samo jest z samochodami itp.

Ok, a żeby nie było totalnego offtopa dodam od siebie że dla osób słabo widzących klawisze i literki na wyświetlaczu zawsze są za małe :P

Nikos

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2007, 10:30:47 am »
No różnie bywa. Z moich obserwacji wynika że jednak kobiety częściej dbają o komórkę.
Używają pokrowcy a przede wszystkim noszą w torebce a nie jak ja w kieszeni spodni często z kluczami czy jakimiś monetami.
Z samochodami podobnie. Kobieta podchodzi przeważnie z większym respektem do wszelakich przeszkód na drodze - poziomych i pionowych.
Ostatnio oglądałem parę samochodów i zdziwiło mnie z jaką beztroską faceci przyznają że "aa tu obiłem, tam obiłem bo tak nieuwaznie jeżdzę albo się spieszę".
Jeden w 10 letnim aucie miał 5 zderzak.

Od wszystkiego rzecz jasna są wyjątki :)

Co do tematu to kupiłem Samsunga X660. Szkoda że nie przyjrzałem mu się dokładniej. Mam nadzieję że nie będzie narzekań.
Telefon jest fajny :-) Najtańszy jaki znalazłem z zewnętrznym wyświetlaczem. Szkoda że go nie można podświetlić bez otwoerania klapki, albo ja nie umiem. Wybieranie adresata dla smsa trochę wkurza.

Maciej

• Moderator Globalny
  • Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2007, 19:49:16 pm »
Tak przy okazji użycia telefonów przez kobiety. Często ludzie sprzedający telefon na aukcjach uważają to za niewątpliwą zaletę. Co wg mnie jest totalnym bez sensem. Czy one nim inaczej rozmawiają, inaczej naciskają klawisze, inaczej trzymają, albo inaczej upuszczają na ziemie? To samo jest z samochodami itp.

Ok, a żeby nie było totalnego offtopa dodam od siebie że dla osób słabo widzących klawisze i literki na wyświetlaczu zawsze są za małe :P

Musi być klapka? Moze poprostu kupisz prosta Nokie 1600?

OT:
A ja uwazam ,ze ma sens. Mojej mamy 2 letni Siemens C75 wyglada jak... nówka ;)
moja Nokia 6630 (kupiłem roczna, i wygladałą prawie jak nówka), wyglada teraz dośc średnio. Ale to jest tez kwestia mojej pracy - konie, wiec brud i kurz, trudne warunki dla takiego sprzętu. ;)

czeki

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:37:11 am »
No różnie bywa. Z moich obserwacji wynika że jednak kobiety częściej dbają o komórkę.
Może i tak, ale swego czasu mój kolega swoją Nokię podczas ładowania kładł na chustce :)
szukam perkusisty!!!

tantal

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2007, 01:23:25 am »
Koleżanka ma tak wytartą klawiaturę że nie widać już na niej żadnych cyferek.
Oczywiście przykładów można mnożyć, dla jednej i drugiej strony.

sintesi

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2007, 20:28:42 pm »
Jeżeli chodzi o bezawaryjność, to samsungi są bezkonkurencyjne.... To samo co do wielkości czcionek, jednak wysłanie SMSa wiąże sięz kilkukrotnym wciśnięciem odpowiedniego klawisza. Osobiście (jako sprzedawca ;) ) polecam samsunga każdej starszej osobie. Niestety Nokia 1600 nie ma zbyt dużych czcionek :( Mankamentem moze być bateria i w modelach z klapką po długotrwałym i intensywnym uzywaniu moze nastąpić awaria taśmy łączącej klapkę z główna płytą :).... Ale to nie zawsze............... Do 300 PLN kupisz Samsungi: X480/481, X640, X200 i parę innych....